072-2709900

קמפיינים בפייסבוק

 

שייוק בפייסבוק, קמפיינים בפייסבוק

מה חשוב לדעת על מבצעים בפייסבוק? איך משיקים תחרות אשר תניע את הגולשים לפעולה? מה עושה לייקים ואיך מחזקים את קשרי הלקוחות? פייסבוק מגישה לנו כלים ואנחנו יודעים איך להשתמש בהם

פעילות ייעודית במסגרת קמפיין של שיווק בפייסבוק היא מפתח חשוב להצלחת המהלך הכולל. כאשר אנחנו מדברים על פעילות ייעודית אנחנו עוסקים בעיקר בנושאים כגון התייחסות לזמנים מיוחדים ולאירועים על סדר היום מבחינת העסק (חופשות, חגים, אירועים מיוחדים, עונתיות וכו'), מבצעים אטרקטיביים, קמפיינים ממוקדים, פעילות יצירתית בהתאם לנסיבות (למשל – שינויי חקיקה שהשפיעו על העסק), השקת מוצרים חדשים וכדומה. הפעילות הייעודית הממוקדת היא למעשה הדרך של בעל העסק לבדל את עצמו ממתחריו ולייצר גידול מתמיד בקהל הגולשים אשר עוקבים אחר הדף העסקי שלו.

כפועל יוצא מכך, פעילות ייעודית משרתת את בעל העסק רבות מבחינת מיתוג לטווח הארוך ובניית קשרי לקוחות נכונים ברשת. כאן, בא לידי ביטוי אחד ההבדלים המהותיים שבין שיווק בפייסבוק לבין קידום בגוגל. בעוד פעילות ממוקדת בגוגל נועדה למשוך לקוחות חדשים ממנועי החיפוש, פעילות ייעודית בפייסבוק מתייחסת ישירות ללקוחות הקצה מבחינת מותג ועל בסיס מסרים שיווקיים שמתאימים לניהול תוכן ברשת חברתית (על מאפייניה הייחודיים).

ניהול תוכן ממוקד

בחברת BooYa, אשר פועלת בתחום השיווק באינטרנט מזה למעלה מ-10 שנים, פיתחנו עבור לקוחותינו מודל מתקדם של ניהול קמפיינים פרסומיים בפייסבוק. המטרה שלנו היא אחת, להפוך את הנראות הווירטואלית שלכם ברשת החברתית לכלי עסקי שעובד ומניב תוצאות. זאת, תוך כדי חיבור מדויק בין יכולותיה המדהימות של רשת הפייסבוק מכאן, וניצולן לצורכי העסק בהתאמה אישית מכאן. המודל שלנו מורכב משיטת "ארבעת השלבים" – בניית אסטרטגיה נכונה, ניהול תוכן מקצועי, פעילות ייעודית ואנליזה מתמדת. כעת, נדבר מעט על הפעילות הייעודית ועל סוד קסמה.

שיווק בפייסבוק, קמפיינים בפייסבוק, רשתות חברתיות

מבצעים מיוחדים

בניגוד לבניית אסטרטגיה מבחינת ניהול תוכן שוטף, הכוללת תמהיל מדויק ומותאם אישית של התכנים שיעלו לדף העסקי לאורך השבוע/החודש/השנה, פעילות ייעודית היא תמיד משהו יצירתי שמופיע והולך. כיצד זה עובד? ובכן, שימו לב.

ניקח לדוגמה עסק אשר מפעיל חדר כושר. כמו כל חדר כושר, גם העסק שלנו מתמרק לקראת הקיץ ומגביר את פעילותו בכדי למשוך לקוחות חדשים (מתוך הנחה כי רבים רוצים "להכין את גופם לים"). כעת, הוסיפו למשוואה גם זכייה אקטואלית של אתלט ישראלי בתחרות יוקרתית. ניהול תוכן יצירתי בפייסבוק יכול לשלב את שני האלמנטים הללו לכדי קמפיין ייחודי. למשל, "לפני שהקיץ מתחיל – מבצע לרגל זכייתו של אבי כהן במדליית הזהב ב-100 מ' משוכות". מדובר בדוגמה מדליקה לפעילות ייעודית אשר יוצאת מהחשיבה הסיסטמתית של "עוד פוסט" ו"עוד סטאטוס". (דוגמא מוזרה. הייתי משנה ל: גם אתם רוצים להיות שחיינים? לרגל זכייתו של איתן אורבך, מחירים מיוחדים לקורסי שחייה מקצועיים)

מיותר לציין כי השמיים הם הגבול. בחברת BooYa, כל קמפיין שיווק בפייסבוק מותאם אישית ללקוח ובמהלכו עומדים לרשות העסק מלוא היצירתיות והסגנון שלנו. בזכות נבחרת מנצחת שמורכבת מאנשי פרסום, קופירייטרים, מנהלי שיווק ומומחים למנהל עסקים, אנו מסוגלים לייצר פעילות ייעודית אפקטיבית אשר תעיר כל דף פייסבוק עסקי ותעניק לו קצב משלו.

קמפיין פרסומי בפייסבוק יכול להיות גם קמפיין "מניע לפעולה". לדוגמה, תחרות נושאת פרסים בין הגולשים אשר עוקבים אחר דף הפייסבוק העסקי. תחרות זו יכולה להיות תלויה במהירות תגובה (10 הראשונים שיעשו לייק), ביצירתיות (הגולש שיפרסם את התמונה הכי מצחיקה שלו עם המוצר), במזל (הגרלה בין הגולשים הוותיקים) ועוד.תחרויות בפייסבוק, מבצעים, חבר מביא חבר ועוד

קמפיין מסוג זה, אשר יוצר מעורבות מצד הגולשים, הוא אפקטיבי במיוחד. אולם, גם כאן יש לדעת כיצד לעשות את זה נכון. סוג פופולארי נוסף של קמפיין ייעודי בפייסבוק הוא הטבה לגולשים שמצרפים את חבריהם לדף הפייסבוק העסקי (חבר מביא חבר). כמו כן, ניתן כמובן להשיק קמפיינים אשר כוללים מבצעים והטבות מיוחדות לגולשים הקבועים. הדוגמאות שהוצגו לעיל הן רק מעט מאפשרויות והשמיים הם הגבול.

חיזוק קשרי לקוחות

עסקים רבים נעזרים בדף הפייסבוק בכדי לחזק את הקשר עם הלקוחות. בין השאר, התגובות של הגולשים בפייסבוק יכולות להאיר את תשומת ליבו של בעל העסק לגבי מוצרים ושירותים מסוימים. זוהי גם פלטפורמה אשר מאפשרת שליחת הודעה פרטית לבעל העסק. המשוב הבלתי אמצעי מהגולשים יכול בהחלט לסייע בהתאמת ניהול התוכן לצורכי הלקוחות.

לדוגמה, אם הגולשים מביעים בדף הפייסבוק מורת רוח אודות זמני השירות הארוכים של העסק, ניתן לכוון פעילות ייעודית בנושא אשר דרכה בעל העסק מבהיר שהמסר נקלט. כמו כן, טכניקה פופולארית נוספת מבחינת פעילות מיוחדת בפייסבוק היא לאפשר לגולשים הקבועים להיות הראשונים לנסות מוצר חדש שהושק זה עתה. למשל, אם אתם מנהלים מסעדה איטלקית, ואתם מתכננים לשדרג את התפריט עם כמה מנות חדשות, תוכלו להציע לגולשים הקבועים טעימה מהמנות החדשות בארוחה הבאה שלהם. זאת, תוך כדי הבטחה מצדם שהתגובות לשינויים ימצאו ביטוי בדף הפייסבוק של המסעדה.

שיווק בפייסבוק, קמפיין בפייסבוקקמפיינים פרסומיים

בדומה לניהול שיווק בגוגל, גם ניהול שיווק בפייסבוק מאפשר העלאת פרסומות ממוקדות. אם תיכנסו לדף הפייסבוק שלכם, תבחינו בקלות כי בצדו הימני (ולעיתים גם במיקומים נוספים) ובמיקומים נוספים (הלעיתים מיותר, מרבית הפרסומות אינן בצד הימני) נמצאות פרסומות. במידה ותהיתם כיצד מופיעות כאן בדיוק הפרסומות המתאימות לכם, לא מדובר ביד הגורל. קמפיינים פרסומיים בפייסבוק מופיעים על פי קהלים מפולחים בהתאם לפרמטרים שונים. לדוגמה, אם גולש מסוים עוקב ארוכות אחר נושאים הקשורים בטיולים בארץ, והוא חבר גם בקבוצות של רוכבי אופניים, סביר להניח שפרסומות העוסקות בתחום יופיעו אצלו בפרופיל. קמפיינים פרסומיים בפייסבוק מאפשרים התמקדות בקהלים ספציפיים ועל כן הם זוכים להצלחה נהדרת. בנוסף, פייסבוק מעמידה לרשות המפרסם כלים ניתוחיים מתקדמים שיכולים להתחקות אחר הצלחתו ולמקסם את התקציב שהוקצה לנושא. איך עושים את זה? בשביל זה יש את BooYa.

פעילות ייעודית קבועה מראש

מודל ארבעת השלבים של BooYa לניהול קמפיין שיווק בפייסבוק כולל גם בניית אסטרטגיה נכונה מבחינת ניהול תוכן על פי תכתיב קבוע. למשל, קביעה מוקדמת באשר למספר הפוסטים שיעלו לדף העסקי בכל שבוע/חודש/שנה. ניהול התוכן מתייחס כמובן מראש לאלמנטים ספציפיים שחשובים לעסק ונותן להם ביטוי. במסגרת זו, ניתן לקבוע כי העסק ישיק במהלך השנה הקרובה מספר קמפיינים ייעודיים (אשר קשורים לניהול השוטף או מתווספים לו). לדוגמה, ניתן לקבוע מראש כי בכל חודשיים דף הפייסבוק העסקי יציע מבצע מיוחד לגולשים הקבועים, ואחת לחצי שנה תושק תחרות נושאת פרסים. במסגרת תכנון האסטרטגיה וניהול התוכן, יש להקצות גם משאבים נוספים לפעילות ייעודית מודולארית.

לסיכום,

שיווק בפייסבוק הוא תהליך ארוך ומורכב אשר דורש מקצועיות, יצירתיות, עמידה ביעדים, עבודה קונסיסטנטית ורגישות גבוהה לצורכי העסק וצורכי הלקוחות. אי לכך, במידה ואתם רוצים לעשות את זה כמו שצריך, החבר'ה שלנו ב-BooYa ישמחו להשקיע בכם את מלוא הסגנון והיצירתיות שלנו. האם אתם מוכנים למסע?