072-2709900

קידום בגוגל

קידום בגוגל, קידום אתריםקידום בגוגל הוא הסוד המרכזי מאחורי שיווק באינטרנט. תהליך הקידום מתחיל כבר בשלב בניית האתר וחשוב להקפיד לאורך כל הדרך על "השטיקים והטריקים". קראו כאן כיצד BooYa עושה את זה נכון…

כיום, כמעט כל אזרח בישראל אשר זקוק לשירות או מוצר מתחיל את החיפוש אחר מבוקשו ברשת האינטרנט. לא אחת, הגולש עושה זאת כבר באמצעות הטלפון הנייד או הטאבלט, וזאת עוד בטרם הוא יושב לפני צג מחשב. אי לכך, אתרי אינטרנט הפכו זה מכבר לאחד הכלים החשובים ביותר עבור עסקים וארגונים. הקמת אתר אינטרנט היא אפוא השלב הראשון בדרך להשגת נראות ווירטואלית. אולם, חשוב להבין שמדובר רק בשלב אחד מתוך שניים. הסוד האמיתי של שיווק באינטרנט טמון לא רק בבניית אתר אלא גם בתהליך קידום אתרים.

קידום אתרים, או בשמו הלועזי – SEO (Search Engine Optimization) – הוא הדרך שלכם להביא את האתר אל המקום אליו הגולשים באמת מגיעים. במילים פשוטות, אם יש לכם אתר אינטרנט לא מקודם, מדובר בלא יותר מכרטיס ביקור ברשת. הגולשים היחידים אשר יגיעו אל אתר האינטרנט שלכם במקרה זה יהיו גולשים שלחצו באופן ספציפי על קישורים לאתר ו/או חיפשו את שם העסק שלכם במנוע החיפוש.

הרעיון המרכזי אשר עומד מאחורי קידום אתרים הוא להביא גולשים מתוך חיפוש שירותים ומוצרים. למשל, בואו ניקח לדוגמה את חנות בגדי התינוקות "קטנים", אשר מפעילה חנות ווירטואלית. על מנת להביא אל החנות האינטרנטית גולשים שמעוניינים בבגדי תינוקות, "קטנים" צריכה לזכות בתוצאות טובות בחיפושים כגון "בגדי ילדים", "בגדי תינוקות" וכדומה. בכדי לעשות את זה נכון, עליה לבצע קידום אתרים ממוקד. למשל, על בסיס מחקר מילות מפתח.

 

קידום אתרים בישראל – קידום בגוגל

כאשר אנחנו מדברים על קידום אתרים בישראל, אנחנו למעשה מדברים על קידום אתרים בגוגל. ענקית החיפוש האמריקנית, אשר מפעילה מנוע חיפוש מתוחכם ברשת האינטרנט, היא הכלי המרכזי בידיהם של גולשים ישראלים. למעלה מ-95% מגולשי הרשת בישראל נעזרים בגוגל כמצפן ומפה בעולם הווירטואלי. אי לכך, עסק ישראלי עם אתר אינטרנט חייב לדאוג בראש ובראשונה לקידום בגוגל.

 

shutterstock_94462591

קידום בגוגל, איך עושים את זה נכון?

קידום בגוגל מתחלק לשני אלמנטים מרכזיים. קידום אתרים ממומן אשר מבוסס על קמפיין פרסומי בהודעות מובלטות, וקידום אתרים אורגני אשר עוסק במיקומו של האתר על גבי תוצאות החיפוש "הרגילות". ניתן כמובן לפעול באחד המישורים בלבד אך אין ספק שהדרך הטובה ביותר למיקסום יכולותיו של האתר היא תוך כדי שילוב בין השניים. כך או כך, קידום בגוגל איננו רק תהליך אשר מבוצע לאחר בניית האתר. למעשה, מלאכת הקידום מתחילה כבר בשלבים הראשונים ביותר של הקמת אתר אינטרנט עסקי.

תהליך בניית האתר בחברת BooYa מתחלק בגדול לארבעה שלבים מרכזיים – אפיון אתר, עיצוב אתר, פיתוח אתר ואופטימיזציה לגוגל. בואו נבין כיצד כל אחד מהשלבים הללו קשור גם לקידום אתרים. בחברת BooYa, אנו מכירים היטב בכך שאתר אינטרנט לא מקודם הוא אתר אינטרנט שאיננו ממקסם את כוחו ברשת. כאשר אנחנו מתחילים לבנות אתר, אנחנו מתחקים כל הזמן אחר פרמטרים רלבנטיים לקידום עתידי.


קידום בגוגל בשלב אפיון אתר
– כל תהליך של בניית אתר מתחיל עם אפיון מדוקדק. אפיון אתר עוסק לא רק באלמנטים עסקיים אלא גם בסוגיות של SEO. אם נחזור חזרה אל חנות בגדי התינוקות שלנו, הקמת אתר אינטרנט לעסק בתחום זה כולל אפיון של קהל היעד על בסיס ביטויי מפתח מרכזיים. למשל, תהליך האפיון בוחן היטב מה הגולשים אשר נמנים על קהל היעד של חנות בגדי התינוקות מקלידים בגוגל. כעת, ניתן להתחיל לבנות את הלוגיקה של האתר מבחינת עיצוב ופיתוח.

קידום בגוגל במהלך העיצוב – הקידום מלווה אותנו הלאה אל שלב העיצוב. עיצוב אתרים מותאם לגוגל הוא עיצוב אשר משלב באלגנטיות בין נראות ושימושיות. העיצוב חייב לפנות לאופי הגולשים ולגרום לכך שמי שנכנס לאתר גם יגלוש בו ולא ייצא החוצה מיד. שימו לב, לעיתים בעלי עסקים נאלצים "להתפשר" על עיצוב אתר מבחינת הפנטזיה שלהם בראש, וזאת בשל אלמנטים של קידום אתרים. עם זאת, אל דאגה. בחברת BooYa, אנחנו מעמידים לרשותכם צוות מקצועי של מעצבים וגרפיקאים אשר יוכלו כמעט תמיד לגשר על הפער בין הרצוי לראוי. בנוסף, ישנן סוגיות שונות מבחינת קידום אתרים אשר נוגעות לתהליך העיצוב ברמה של "מאחורי הקלעים". ניתן דוגמה אחת אשר תשמש אותנו כאן כמעט המחזיק את המרובה. עיצוב אתרים כולל שילוב של אלמנטים וויזואליים וטקסטואליים. ככל שהאתר עמוס יותר בצבעים ותמונות, כך זמן טעינת הדפים גדל. אם האתר "כבד" ולא זז במהירות, מדובר בפגיעה קשה מבחינת קידום. ראשית, הגולשים עלולים להיכנס ולצאת משום שהאתר לא נטען מספיק מהר לטעמם (דבר המגדיל את אחוזי הנטישה של דפי הנחיתה). שנית, האלגוריתם המתוחכם של גוגל יודע לזהות אתרים כבדים ואיטיים והוא מיד "מעניש" אותם מבחינת מיקום על דפי התוצאות. אי לכך, בניית אתר נכון לגוגל צריכה להיות על בסיס עיצוב שמתחשב מצד אחד בצורך לשלב אלמנטים וויזואליים, ומצד שני בצורך לשמור על מהירות האתר וזמני טעינה נמוכים. רק מתכנים ומעצבים מקצועיים יודעים כיצד ליהנות מכל העולמות בנושא זה.

קידום בגוגל בשלב הפיתוח – קידום אתרים ממשיך עמנו גם לשלב השלישי של הבנייה – הוא שלב הפיתוח. על פי רוב, שלב הפיתוח דורש מבעל האתר לקבל החלטה בנוגע לסוג הקוד שמאחורי האתר. האם הוא מעוניין באתר אינטרנט בקוד סגור, או שמא הוא מעדיף אתר אינטרנט בקוד פתוח. מערכת הניהול מאחורי האתר משפיעה רבות על הקידום העתידי. זאת, למשל, מבחינת היכולת לעלות טקסטים ותכנים לאתר תוך כדי התכתבות עם האלגוריתם של גוגל. כאשר מערכת הניהול לוקה בחסר, ייתכן ויהיה קשה להסביר לגוגל את מבנה האתר, סוג הדפים, סוג התמונות, הקשר בין האלמנטים השונים וכדומה. היות והאלגוריתם של גוגל מבכר אתרים מסודרים בעלי היגיון לוגי ברור, חשוב שפיתוח האתר יהיה בהתאם. כמו כן, הטכנולוגיה הנוגעת לקידום בגוגל משתנה כל הזמן. מצד אחד, מתכנתים מכל העולם מפתחים פיצ'רים חדשים בנושא, ומצד שני גוגל מעדכנת את האלגוריתם שלה באופן קונסיסטנטי. רק מערכת ניהול טובה, אשר יודעת גם להשתנות עם הזמן, תוכל לספק את המענה המושלם לכך.

Organic SEO Graph

קידום בגוגל מבחינת אופטימיזציה – אלמנט חשוב נוסף בתהליך בניית אתר אינטרנט נכון לגוגל ידוע בתור הכלל הוותיק "אופטימיזציה, אופטימיזציה, אופטימיזציה". לכל אורך תהליך בניית האתר, מוטל על החברה המקימה לערוך אופטימיזציה לגוגל. דהיינו, כל שלב ושלב צריך להיות בהתאם לדרישות מנועי החיפוש ועל בסיס על "הכללים והחוקים" שלא נכתבו מעולם. מדוע לא נכתבו? ובכן, משום שגוגל איננה מפרסמת ברבים את הדרך שבה היא מפלחת את האתרים השונים. אי לכך, רק חברות בניית אתרים בעלות ניסיון בקידום מכירות היטב את כל ה"שטיקים והטריקים". אם תרצו, הן מכירות בעל פה את "הספר שלא נכתב על קידום אתרים". במילים פשוטות, בין אם אתם נמצאים לקראת בניית אתר אינטרנט, ובין אם עומדים לבצע שדרוג אתר קיים, מומלץ לקחת בעלי מקצוע שמכירים את שני התחומים הללו על בוריים.

לסיכום,

חברת BooYa היא חברת אינטרנט בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים בהקמה ובנייה של אתרי אינטרנט לתפארת האלגוריתם של גוגל. החברה מפעילה גם זרוע מקצועית של קידום אתרים אשר מספקת לכם מענה מבחינת קידום ביום שאחרי העלייה לאוויר. כל אתרי האינטרנט בחברת BooYa הם אתרים מותאמים לגוגל. לאחר הבנייה, כאשר תפנו לחברת קידום אתרים, הבסיס והתשתית של BooYa יהפכו את המלאכה לפשוטה ואפקטיבית.