072-2709900

קידום אתר אינטרנט

תהליך בניית אתר, קידום אתר אינטרנט, קידום אתרים

אופטימיזציה לגוגל היא החיבור של האתר שלכם עם רשת האינטרנט ומנועי החיפוש. רק בניית אתר על בסיס אופטימיזציה גבוהה לגוגל תאפשר למשרד או החנות הווירטואליים שלכם להתקדם ולשגשג. רוצים לדעת עוד? 

אם שאלתם את עצמכם פעם כמה גולשי אינטרנט יש בישראל, התשובה בוודאי לא תפתיע אתכם. על פי נתוני איגוד האינטרנט הישראלי, היקף הגולשים בארץ הקודש עומד כיום על למעלה מ-4.5 מיליון משתמשים יומיים. כמו כן, תודות להתרחבות היריעה הווירטואלית, וכניסתם המתמדת של מכשירי קצה נוספים כגון טלפונים חכמים וטאבלטים, רשת האינטרנט הפכה זה מכבר לחלק בלתי נפרד מחיינו.

כל עסק אשר רוצה להשיג נראות בעולם המודרני חייב לפעול גם במרחב הווירטואלי. פרסום ושיווק באינטרנט נעשה בכמה פלטפורמות. למשל, פרסום באתרים ממוקדים (על בסיס מודעות או באנרים), נוכחות בפורטלים מקצועיים, הקמת אתר אינטרנט עסקי ועוד. בין כל אפשרויות השיווק הללו, אתר אינטרנט הוא ללא ספק האופציה האיכותית ביותר. אתר אינטרנט עסקי, אשר מעוצב בקפידה ומאופיין על פי הצרכים של העסק וקהל היעד, יכול בהחלט "לעשות את העבודה".


אופטימיזציה לגוגל – להכיר את משולש הזהב של
BooYa

תהליך בניית אתר אינטרנט דורש התאמה לשלושה פרמטרים – בעל האתר, הגולשים ומנועי החיפוש. זהו משולש הזהב של BooYa, אשר כל אחד מקודקודיו חייב לקבל את תשומת הלב הראויה. לדוגמה, במידה והקמתם אתר אינטרנט לתפארת, עם עיצוב מרהיב וחוויית גלישה מצוינת, לא תוכלו ליהנות מפירותיו אם מנועי החיפוש לא יכירו בו.

במקרה שלנו, 95% מהגולשים הישראלים מגיעים לאתרי האינטרנט על בסיס מנוע החיפוש של גוגל. דהיינו, כבר בשלב הראשון של ההחלטה על הקמת אתר אינטרנט, עליכם להתייחס לניהולו השוטף לרבות מיקומו על גבי דפי תוצאות מנוע החיפוש. במילים מקצועיות – אופטימיזציה לגוגל, התאמת האתר בכל אחד מהפרמטרים המרכיבים אותו לטובת קידום אתרים בהמשך.

אופטימיזציה לגוגל היא תהליך אשר מלווה אותנו לאורך כל הדרך. בחברת BooYa, אנו מכירים היטב את כל ה"כללים והחוקים" של גוגל, וזאת גם כאשר הם משתנים ללא הרף. צוות החברה, אשר מורכב מבוני אתרים, אנשי שיווק, אנשי תוכנה, מעצבים, אנשי תוכן ומקדמי אתרים, יודע היטב שהקמת אתר אינטרנט דורשת אופטימיזציה לגוגל ללא הפסקה.

למשל, כבר בהתחלה, כאשר הצוות של BooYa מבצע עבורכם אפיון אתר, אנו מקפידים לא רק להתייחס אל העסק לכשעצמו אלא גם לפעילותו במרחב הווירטואלי (אפיון קהל היעד על בסיס מחקר מילות מפתח, איתור מסר שיווקי נכון בהתאם לביטויי חיפוש וכדומה). ניתן לומר כי אופטימיזציה לגוגל היא נגזרת של כל אחד מהשלבים בבניית האתר, ביחד ובנפרד. נשמע מסובך? ובכן, זה לא פשוט ולכן אנחנו כאן.

  • בעל האתר – אופטימיזציה לגוגל מבחינת בעל האתר נוגעת הן בתהליך הקמה נכון והן באפשרויות אשר עומדות לרשותו לאחר הבנייה. לדוגמה, הוספת שירותים, עדכון תכנים, תפעול חנות וירטואלית, ניהול בלוג חדשותי, קיום שיתופי פעולה וכדומה. כמו כן, אנו מדריכים את בעל האתר מהי החשיבות של דפי נחיתה והיכן כדאי להניח את מלוא משקלו של האתר. בנוסף, אנו דואגים שבעל האתר יבין כיצד מוסיפים תכנים לאתר מבחינת תיאורים, מטה דיסקריפשן, קישורים חיצוניים, קישורים פנימיים וכו'. אנו מתכננים ביחד עם בעל האתר את המבנה המרכזי של דף הבית, וזאת בכדי לסייע לו להכווין את הגולשים אל ההמרות.
  • הגולשים – אופטימיזציה לגוגל היא הבסיס המרכזי בדרך אל הגולשים האיכותיים ביותר. למעשה, רק אופטימיזציה נכונה של האתר, אשר מתחקה אחר הרגלי הגלישה של הלקוחות ברשת ויודעת כיצד "לצוד" אותם, תהפוך את האתר לאתר מנצח. כל תהליך בניית האתר מבוסס בראש ובראשונה על מחקר מילות מפתח שהוא במילים פשוטות תשובה לשאלה – "מה מחפשים גולשים שמעוניינים בשירותים הספציפיים שהאתר מציע".
  • מנועי החיפוש – מנוע החיפוש של גוגל מדרג את האתרים השונים ברשת בהתאם לשורה ארוכה של פרמטרים. בין השאר, מנועי החיפוש מקדמים את האתרים האיכותיים, המעודכנים, הרלבנטיים והמסודרים ביותר. כמו כן, ישנם מספר אלמנטים שחשוב להוסיף לאתר בכדי למקסם את התנהלותו ברשת. בין אם זה בנייה נכונה של מבנה אתר, בין אם זה שידור מפת אתר והרשימה עוד ארוכה.

תהליך בניית אתר, קידום אתר, קידום איכותי בגוגל, קידום בגוגל

אופטימיזציה לגוגל במהלך אפיון אתר

כל תהליך בניית אתר אינטרנט מתחיל בראש ובראשונה עם אפיון ממוקד. במהלך אפיון אתר, אנו מתחקים אחר שלוש שאלות מפתח מרכזיות – מהן מטרות האתר, מיהו קהל היעד, ומהו המסר השיווקי. התשובות לשאלות הללו קשורות עמוקות לנושא של אופטימיזציה לגוגל.

למשל, אם החלטנו להקים אתר אינטרנט למכירת מערכות אזעקה לעסק, עלינו לאפיין היטב את קהל היעד ומטרות האתר. במקרה שלנו, קהל היעד מורכב מגולשים אשר מתעניינים במערכות אזעקה לעסקם. גולשים אלה מוצאים את מבוקשם ברשת על בסיס הקלדת ביטויים מסוימים במנוע החיפוש כגון – "מערכות אזעקה לעסק", "אבטחת עסקים", "מערכת אזעקה לחנות" וכדומה. אופטימיזציה לגוגל באה לידי ביטוי בביצוע מחקר מילות מפתח אשר לוקח את העסק מהעולם הגשמי אל המרחב הווירטואלי. כמו כן, בכדי שמנועי החיפוש יסרקו את האתר ויבינו שמדובר בעסק למכירות אזעקות, עלינו להרכיב את מבנה האתר והלוגיקה שלו בהתאם.


אופטימיזציה לגוגל גם במסגרת העיצוב

האלגוריתם המתוחכם של גוגל לא מרפה מהאתר גם בנושאי עיצוב וגרפיקה. יש לכך כמה משמעויות וחשוב שבעת עיצוב אתר גוגל לא יישאר מאחור. עיצוב אתרים תוך כדי חשיבה על קידום עתידי ו/או אופטימיזציה לגוגל הוא המצפן שלנו. למשל, אחד הפרמטרים החשובים ביותר עבור האלגוריתם של גוגל הוא חוויית המשתמש. דהיינו, הגולשים צריכים לקבל את התוכן האיכותי ביותר, בצורה הנקייה ביותר, וללא הפרעות מיותרות. אי לכך, גוגל מקפיד לקדם בתוצאות החיפוש אתרים מהירים ואפקטיביים. בכדי שהאתר יעבוד במהירות וללא הפרעות, חשוב שקבצי התמונות אשר מרכיבים את עיצובו לא יהיו גדולים ומסורבלים.

אלמנט חשוב נוסף טמון בנגישות ונראות. דהיינו, חשוב שהאתר יתאים לגולשים ולאופי קהל היעד. למשל, אם מדובר על אתר אינטרנט של חנות פרחים, מומלץ שכבר בשלב עיצוב דף הבית ניתן יהיה להתרשם מעיצובים שונים של זרי פרחים וסידורים למיניהם. מנגד, אתר אשר עוסק בתחום הפיננסי יכיל יותר מידע טקסטואלי וגרפי (ופחות נושאים עיצוביים). במילים פשוטות, כאשר העיצוב מבוסס על אופטימיזציה לגוגל, חשוב למשוך את הגולשים בין דפי האתר אל ההמרה. ב-BooYa, אנו מוודאים היטב שהתנועה באתר תהיה אלגנטית, מהירה, ברורה ו"ידידותית למשתמש".

אופטימיזציה לגוגל בשלב הפיתוח

רבים מבעלי האתרים אינם מודעים כלל לחשיבות הגדולה שיש לפיתוח האתר מבחינת אופטימיזציה לגוגל. למעשה, האלגוריתם של גוגל מעניק משקל רב לקוד אשר עומד מאחורי האתר ויש לכך חשיבות לגבי קידום בהמשך. אי לכך, כבר בשלב פיתוח אתר, הצוות של BooYa מקפיד "לשחק את המשחק".

אנו מגדירים היטב את ההיררכיה באתר, את המבנה שלו, את התכונות הרלבנטיות לקידום, והכל כידי מעשה אמן. יש לכך, משמעות גם עבור בעל האתר. לדוגמה, אם אתם מעוניינים להקים אתר עם בלוג ובו כתבות מתחלפות, חשוב שתדעו שעליכם לתחזק את זה באופן שוטף. פיתוח האתר יכול להציב את הבלוג בחזית, במידה והוא אכן מתעדכן, או להעביר אותו לאפיקים אחוריים אם תדירות העדכון איננה מן הגבוהות.


אופטימיזציה לגוגל, היום שאחרי

חשוב להדגיש, אופטימיזציה לגוגל איננה מסתיימת עם בניית האתר. למעשה, היא מלווה אתכם, בעלי האתר, לאורך כל הדרך. כאשר תרצו לקדם את האתר, יהיה עליכם לשמור כל העת על המבנה והלוגיקה שבו. רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון? אל דאגה, אתם לא לבד. ב-BooYa נדריך אתכם היטב כיצד מקפידים על התאמת אתר אינטרנט לגוגל במהלך התפקוד השוטף של העסק. למשל, כיצד מעלים תכנים לאתר, איך יוצרים קישורים פנימיים בין העמודים השונים באתר, כיצד לייצר קישורים חיצוניים, מה מותר/אסור לעשות וכדומה.

לסיכום,

אופטימיזציה לגוגל היא האופן שבו אנו מתאימים עבורכם את האתר לא רק לגולשים אלא גם למנועי חיפוש. כפי שצוין לעיל, אתר אינטרנט שאיננו מותאם לגוגל מהווה "כרטיס ביקור" ותו לא. במידה ואתם רוצים שגולשים אשר מעוניינים בשירותים או המוצרים שלכם יגיעו אל האתר באמצעות שדה החיפוש של גוגל, עליכם להתאים מראש את האתר למנועי החיפוש. בחברת BooYa, אנו מכירים את כל הטכניקות הרלבנטיות בכדי לעשות את העבודה. זאת, הן מבחינת הקוד והבנייה של האתר, והן מבחינת בעל האתר והגולשים.