072-2709900

עיצוב אתר אינטרנט

תהליך בניית אתר, עיצוב אתר אינטרנט, פיתוח אתר אינטרנט, קידום אתרים

עיצוב אתר הוא החלק המרגש ביותר בתהליך בניית האתר. זהו המקום שבו יצירתיות פורצת נפגשת עם טכנולוגיה מתקדמת, והכל לכדי חגיגה אמנותית. רוצים לדעת עוד? 

"עיצוב אתרים הוא עיצוב תקשורת" (ד"ר תיאה ואן דר גיסט, אוניברסיטת טוונטה, הולנד).

בין השלבים השונים של תהליך בניית אתר אינטרנט, משימת העיצוב היא ללא ספק החלק המרגש ביותר. זהו השלב בו עבודת ההכנה שעשינו, למשל תהליך ממוקד של אפיון אתר, מתגבשת לכדי ממשק ויזואלי חדש ונוצץ. עם זאת, חשוב להדגיש שמלאכת עיצוב אתר אינטרנט איננה טמונה אך 

תהליך העיצוב קשור קשר הדוק עם השלבים האחרים של בניית האתר (כגון האפיון, הפיתוח או האופטימיזציה לגוגל). כעת, עומדת בפניכם הבחירה בין עיצוב אישי (Custom made) לבין עיצוב על בסיס תבניות קבועות. ההבדל בין השניים טמון במידת ההשקעה הספציפית בממשק העיצובי של האתר. בעוד אתרי קסטום מייד מעוצבים בצורה פרטנית, עיצוב אתר על בסיס תבנית נעשה בהתאם לקולקציית העיצובים של BooYa. חשוב להדגיש כי שתי הדרכים תספקנה עבורכם את המענה המושלם עבור אתר האינטרנט שלכם.ורק במראה חיצוני. בדיוק כמו בזוגיות, גם כאן חשוב למצוא את שביל הזהב שבין אופי ליופי. ובכן, אל דאגה. צוות הגרפיקאים של BooYa מבין היטב במערכות יחסים ארוכות טווח.

הופכים את האפיון למשהו וויזואלי

בשלב ראשון, תהליך עיצוב אתר הוא נגזרת על האפיון הראשוני. תהליך האפיון כולל מתן תשובות לשלוש שאלות מרכזיות: מהי מטרת האתר, מיהו קהל היעד של האתר, ומהו המסר השיווקי. התשובות לשאלות הללו מובילות ליצירת אפיון לאתר, אשר מהווה מעין תוכנית אדריכלית להמשך פעולה. כעת, במהלך העיצוב, כל הפרמטרים השונים באים לידי ביטוי.

לדוגמה, אם אנחנו מדברים על אתר אינטרנט אשר עוסק בהשכרת מלגזות ושירותי שינוע למפעלים, העיצוב צריך להיות בהתאם. דהיינו, לשדר מסר של אמינות, בטיחות, יעילות ומקצועיות. זאת, מתוך הנחה שקהל היעד של האתר מורכב מבעלי מפעלים ומנהלי לוגיסטיקה המחפשים מידע מפורט וזמין ללא הפרעות. במילים פשוטות, עיצוב אתר הוא השלב שבו אנחנו מנגישים את האתר לקהל היעד, תוך כדי שימוש במסר השיווקי, והכל בכדי להניע את הגולשים לפעולה (ולהגשים את מטרת האתר).


מדברים בשפה עיצובית

שלב העיצוב מתחיל עם העברת תוכנית האפיון המפורטת אל צוות הגרפיקאים והמעצבים של BooYa. כעת, חשוב לבדוק האם העסק כבר מיתג את עצמו בצורה מסוימת והאם יש לו קו מנחה שיש לעקוב אחריו. למשל, אם לעסק יש כבר קהל לקוחות ולוגו מוכר בצבעים ספציפיים, עיצוב אתר אינטרנט צריך להתכתב עם הסגנון המדובר. במידה וזהו עסק חדש או אתר אינטרנט שאין מאחוריו סממנים מזהים, ביחד עם הלקוח נרכיב "שפה עיצובית" חדשה.

שפה עיצובית צריכה להתאים לקהל היעד והמסר השיווקי שאנחנו רוצים לגבש. הצוות המקצועי של BooYa, אשר מורכב מגרפיקאים, אנשי שיווק, מומחי תוכן ואשפי אינטרנט, יידע היטב כיצד לתרגם את אפיון האתר לכדי שפה עיצובית מושכת ואטרקטיבית. במילים פשוטות, להפוך אפיון Off-Line למוצר חי ונושם On-Line. זאת ועוד, בדומה לעיצוב בית, גם עיצוב אתר אינטרנט חייב ליצור זרימה עקבית בין עמוד הבית לעמודי המשנה. ואכן, הנבחרת של BooYa תדאג כמובן לעצב אתר אחיד, מדויק, נקי וזורם.

 

תהליך בניית אתר, עיצוב אתרמה לגבי שימושיות? איך זה מתקשר עם עיצוב אתרים?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר מבחינת עיצוב אתרים הוא מושג השימושיות. בשפת האינטרנט, שימושיות היא למעשה "חווית הגלישה באתר". דהיינו, מה הגולשים ירגישו, ואיזה זיכרון ייטמע בהם. עיצוב אתר אינטרנט בצורה מקצועית חייב להקפיד על שימושיות גבוהה וחוויית גלישה ידידותית ונוחה למשתמש. זוכרים שדיברנו על אופי ויופי? ובכן, השילוב בין השניים בא לידי ביטוי בשימושיות.

אתר מעוצב היטב הוא אתר שבו הגולש מרגיש בבית. ככל שהגולשים ינועו בין דפי האתר השונים, וככל שהם יתעמקו בהם וייהנו מהתכנים, כך גדלים משמעותית הסיכויים של האתר להשיג את מטרותיו. מנגד, אתר אשר איננו מעוצב תוך כדי חשיבה על שימושיות גבוהה עלול למצוא את עצמו סובל מאחוזי נטישה גבוהים. דהיינו, שיעור ניכר מקרב הגולשים שמגיעים אליו עוזבים אותו מבלי לעבור אפילו לדף נוסף אחד. יש לכך משמעות לא רק מבחינת יכולתו של האתר לעמוד במטרתו לגבי הגולש הספציפי שנטש. למעשה, אחוזי נטישה גבוהים פוגעים גם בדירוג האתר ובמיקומים שלו על גבי תוצאות מנועי החיפוש. בקיצור, אפשר בהחלט לומר כי העיצוב יכול לקום וליפול על סוגיית השימושיות.


אז איך
BooYa עושה את זה נכון?

תהליך בניית אתר, עיצוב אתרים

כעת, לאחר שסקרנו בקצרה את נושא עיצוב האתרים ברשת, בואו תכירו את השיטות המדהימות של BooYa בדרך לעיצוב המושלם. בדומה לכל אחד מהשלבים של בניית האתר, גם שלב העיצוב מתחיל מלמעלה למטה. ראשית, העיצוב הוא נגזרת של השפה השיתופית (אשר מושפעת מהלוגו 

מעל הכל, נשמרת המטרה המרכזית שלנו והיא – להפוך את הפנטזיה שלכם למציאות. דהיינו, לקחת את האתר שאתם חולמים עליו ולגרום לזה לקרות. זכרו, אתר אינטרנט הוא בסופו של היום חלק בלתי נפרד מ-DNA של העסק.המסחרי). לאחר מכן, אנחנו מעצבים את דף הבית תוך כדי הכנת סקיצות וניהול תקשורת פינג-פונג עם הלקוח עד לשביעות רצונו. מיותר לציין שלאורך כל הדרך המומחים של BooYa לא מוותרים על הדגשים הרלבנטיים מבחינת שימושיות וחוויית גלישה.

עם סיום עיצוב דף הבית, אנחנו עוברים לעצב את כל אחד מעמודי התוכן המשניים באתר. חשוב להדגיש שגם כאן אנחנו לא מוותרים על האחידות ודואגים לשמור על השפה העיצובית. בנוסף, אנחנו מכירים בכך שגלישה ברשת האינטרנט נעשית כיום לא רק ממחשבים ביתיים. למעשה, חלק בלתי מבוטל מהגולשים ברשת מגיעים אל האתר דרך פלטפורמות שונות כגון טלפונים חכמים וטאבלטים. אי לכך, כבר בשלב זה עלינו לדאוג שהעיצוב יוכל להתאים גם למכשירי קצה נוספים (קראו כאן עוד על אתרי אינטרנט רספנוסיביים).