072-2709900

אתר רספונסיבי

Responהאם ידעתם ש-86% מבעלי הטלפונים הסלולאריים בישראל משתמשים במכשיר לגלישה באינטרנט? ובכן, אתר אינטרנט שאיננו מדבר בשפה סלולארית מוותר על קהל עצום של לקוחות פוטנציאליים. קראו כאן על אתרי אינטרנט רספונסיביים והאופן שבו הם מתאימים את עצמם לגולשים ניידים…

 

הגלישה באינטרנט בישראל חצתה זה מכבר את גבולותיו של המחשב האישי. על פי סקר שנתוניו פורסמו במגזין הכלכלי "דה מארקר" באוקטובר 2013, מספרם של הישראלים אשר משתמשים בטלפונים חכמים וטאבלטים לצורך גלישה באינטרנט נמצא בעלייה מתמדת.

למעשה, שיעור חדירתן של הטכנולוגיות הללו בקרב הציבור הישראלי הוא מהגבוהים בעולם. כ-86% מבעלי הטלפונים הסלולאריים בישראל מחזיקים בידם טלפון חכם עם חיבור לרשת. כמו כן, ב-46% ממשקי הבית במדינה יש לפחות טאבלט אחד. מנתוני הסקר עלה גם כי כ-29% מבין הישראלים שטרם רכשו טלפון חכם, עומדים לקנות מכשיר מסוג זה בשנה הקרובה. במילים פשוטות, בניית אתר אינטרנט אשר מתאים באופן מושלם גם לגלישה במכשירים סלולאריים, הפכה זה מכבר לברירת מחדל עבור חברות בניית אתרים. כיום, הצעקה האחרונה בתחום היא אתרי אינטרנט רספונסיביים.

מה זה אתר רספונסיבי?

אתרי אינטרנט רספונסיביים הם אתרים אשר מתאימים את עצמם באופן אוטומטי לגלישה במכשירי קצה כגון טאבלטים וטלפונים חכמים. הם מבוססים על עיצוב ממשק משתמש גרפי חכם שיודע כיצד לתרגם בקלות את האתר למסכים שונים ולרזולוציות מתחלפות. כל זאת, מבלי לפגוע כהוא זה בחוויית הגלישה. ואכן, כאשר כ-86% מבעלי הטלפונים החכמים בישראל עושים במכשיריהם שימוש ברשת האינטרנט, מדובר על קהל עצום של לקוחות פוטנציאליים.

היתרון המרכזי אשר טמון באתרי אינטרנט רספונסיביים הוא היכולת שלהם להפוך את הגלישה בנייד לקלה ונוחה בדיוק כמו הגלישה באתר באמצעות המחשב. למשל, גולשים אשר מגיעים אל האתר שלכם באמצעות הטלפון או הטאבלט יוכלו בקלות לנווט בין דפי האתר ואף לבצע רכישות און ליין או להשאיר פרטים ליצירת קשר.

חוויית הגלישה באתרי אינטרנט רספונסיביים

ההתפתחות הטכנולוגית המרשימה בעולם הטלפונים הסלולאריים והטאבלטים, הפכה זה מכבר לעובדה מוגמרת. ככל שעובר הזמן, הפערים בין שיעורי הגלישה באמצעות מכשירי קצה ניידים לבין שיעורי הגלישה במחשבים אישיים, מצטמצמים כמעט מדי יום. כמו כן, לגולשים יש כיום ציפיות רבות מאתר אינטרנט רספונסיבי. מנגד, אתרי אינטרנט אשר אינם רספונסיביים מקשים על הגלישה הסלולארית ועלולים להגביר משמעותית את אחוזי הנטישה מהאתר. מיותר לציין כי יש לכך גם השפעה ישירה בכל לקידום בגוגל.

גלישה באמצעות הסלולאר או הטאבלט באתר לא רספונסיבי עלולה להיות מתסכלת ביותר. לא אחת, הגולש נאלץ להקטין ולהגדיל את המסך אפילו בשביל לבצע פעולות פשוטות כגון קריאה של תכנים או מעבר בין עמודים. כמו כן, הכפתורים באתר הרגיל מותאמים לשימוש עם העכבר ולעיתים קשה לשלוט בהם באמצעות מסך מגע. ישנן תכונות מסוימות אשר כלל אינן זמינות בסלולאר והדברים בולטים במיוחד בחנויות וירטואליות. ואכן, מי שניסה פעם לבצע באמצעות הטלפון הנייד רכישה בחנות וירטואלית לא רספונסיבית, יודע היטב על מה אנחנו מדברים.

man showing tablet pc with newsהעתיד כבר כאן!

כיום, אתרי אינטרנט רבים נבנים מלכתחילה עם התאמה מושלמת למסכי טלפון וטאבלט. למעשה, כבר במסגרת פיתוח אתר, ניתן לבצע את האלמנטים הדרושים ולא מדובר באפליקציה נפרדת או באתר אינטרנט סלולארי עם תכונות אחרות. אתר אינטרנט רספונסיבי הוא בדיוק האתר שלכם, באותו העיצוב ובאותו הסגנון, רק מותאם למסכים בגדלים שונים.

בנוסף, אתר רספונסיבי משנה את התצוגה שלו באופן אוטומטי על בסיס גודל המסך שעליו הוא מוצג. לעיתים, במסגרת עיצוב אתר, ניתן לקבוע שהתצוגה הרספונסיבית תכלול גם שינויים נדרשים בגודל הפונטים, מיקום התמונות, אופן הפעלתם של כפתורי הגישה באתר וכדומה. המטרה המרכזית היא להפוך את הגלישה באתר הרספונסיבי לנוחה, פשוטה, קלה ו"ידידותית למשתמש".

בחברת BooYa, אנחנו גאים להוביל את המהפכה הרספונסיבית בישראל. נבחרת המתכנים והמעצבים שלנו מתמחה באופן ספציפי בהקמת אתרי אינטרנט רספונסיביים. החל מאתרי תדמית, דרך אתרי תוכן מורכבים, וכלה בחנויות ווירטואליות שיאפשרו לגולשים שלכם לבצע רכישות כאשר הם בנסיעה או בחופשה. למעשה, כל אתרי האינטרנט שלנו נבנים תוך כדי התאמה מושלמת לפלטפורמות תקשורת מגוונות. זאת, משום שאנו מבינים כי  אתר אינטרנט חייב להרחיב את יריעת הגולשים שלו בדרך אל לקוחותיו העתידיים.

הפיכת אתר קיים לאתר אינטרנט רספונסיבי

הקמתם אתר אינטרנט לפני שנתיים ולא חשבתם על מכשירים סלולאריים? הייתם בטוחים שהטאבלט הוא גימיק שלא יתפוס? עוד לא מאוחר לשדרג ולתקן. חברת BooYa מספקת שירותים מתקדמים של שדרוג אתרים והתאמת גרסאות רספונסיביות לאתרים קיימים. דהיינו, גם אם האתר שלכם לא נבנה עם גרסה רספונסיבית, ב-BooYa נוכל לסייע.

בניית גרסה סלולארית מתאימה לאתר האינטרנט שלכם תגדיל באופן מיידי את היקף הכניסות. יתרה מכך, גולשים אשר יגיעו אל האתר לאחר שדרוגו והפיכתו לרספונסיבי יוכלו באמת לקבל חווית גלישה לתפארת. כפועל יוצא מכך, יותר גולשים יישארו באתר לאורך זמן ויבצעו בו את ההמרות הדרושות. שימו לב, לעיתים ניתן לעצב אתר אינטרנט רספונסיבי באופן מעט שונה מאתר האינטרנט "הרגיל". זאת, תוך כדי התייחסות ספציפית להבדלים שבין הרגלי גלישה במחשב לבין הרגלי גלישה במכשירי קצה ניידים.

לסיכום,

עם נתוני גלישה כה גבוהים במכשירים סלולאריים, אתר אינטרנט שאיננו אתר רספונסיבי נאלץ לוותר על קהל יעד אדיר. אי לכך, בחברת BooYa השקנו את המהפכה הרספונסיבית ואנחנו מתאימים את אתרי האינטרנט שלנו לשלל מכשירי קצה. אם תרצו לדעת כיצד הקסם עובד, צרו עימנו קשר ונשמח להסביר.