072-2709900

איך לבנות אתר נכון לגוגל?

זה לא סוד שאתרי אינטרנט הפכו בשנים האחרונות לפלטפורמה החשובה ביותר עבור בעלי עסקים וארגונים. כיום, כאשר היקף הגולשים בישראל עומד על למעלה מ-4.5 מיליון צרכנים (לפי נתונים רשמיים של איגוד האינטרנט הישראלי), אין ספק שמי שלא נמצא ברשת ממש לא קיים. בעת בניית אתר אינטרנט, חשוב לזכור שהאתר איננו עומד לבדו במרחב הווירטואלי. התחרות בין האתרים השונים יכולה להיות עקובה מקליקים ורק האיכותיים והטובים ביותר יצליחו להפוך למוקד משיכה עבור לקוחות פוטנציאליים. אי לכך, כל בניית אתר אינטרנט מתחילה בראש ובראשונה עם התאמה למנועי החיפוש. זאת, מתוך חשיבה עתידית על קידום אתרים.

עיצוב אתרים, אופטימיזציה, ניהול תוכן. חקר מילות מפתחבישראל, מנוע החיפוש הפופולארי ביותר הוא מנוע החיפוש של גוגל. למעשה, כ-95% מהגולשים הישראלים משתמשים בגוגל בכדי לנווט את דרכם במרחב הווירטואלי. המשמעות היא פשוטה. בניית אתר אינטרנט נכון לגוגל תביא אליכם גולשים שחיפשו את השירותים והמוצרים שלכם, ולא רק גולשים אשר יקלידו את שם העסק.

למשל, אם "איציק פרחים" רוצה להפריח את הרשת בצבעים ססגוניים של חרציות וגלדיולות, עליו לזכות בפניות מצד גולשים שמחפשים "משלוחי פרחים". מנגד, אם איציק שלנו לא ישכיל לבנות אתר נכון לגוגל, אתר האינטרנט של החנות הווירטואלית שלו ידשדש מאחור וינבל (שכן, כמה אנשים כבר מחפשים רק את "איציק פרחים" ולא אף אחד אחר).

בחברת BooYa, אנו יודעים היטב את המשמעות אשר עומדת מאחורי בניית אתר נכון לגוגל. לכן, פיתחנו את מודל משולש הזהב של BooYa והוא זה אשר מנחה אותנו. משולש הזהב שלנו מורכב משלושה קודקודים אשר יש להתייחס אליהם בתהליך הבנייה. אלו הם מנועי החיפוש, הגולשים ובעל האתר. למעשה, רק איזון מדויק בין כל קודקודיו של המשולש יכול לייצר תמהיל נכון להצלחה מבחינת שיווק באינטרנט. כיצד עושים את זה? ובכן, בואו נבין ביחד איך בונים אתר נכון לגוגל על בסיס שלושת קודקודי המשולש. שימו לב, היות ומדובר במלאכה מורכבת ביותר, ההרחבה שלפניכם תיתן מספר דגשים מרכזיים אשר יהיו עבורנו בתור מעט המחזיק את המרובה.

 

מנוע החיפוש של גוגל הוא הכלי החשוב ביותר מבחינתנו בעת בניית אתר אינטרנט. ההתייחסות לגוגל מלווה אותנו לאורך כל תהליך בניית האתר. ראשית, כאשר אנו עורכים אפיון אתר, אנחנו בודקים את התנהלותו של העסק במרחב הווירטואלי. זאת, על ידי עריכת מחקר מילות מפתח אשר מאתר את הביטויים הנפוצים בקרב קהל היעד.

 

עיצוב אתר, מילות מפתח

בניית אתר נכון מבחינת מנועי החיפוש

למשל, אם ניקח לדוגמה את "איציק פרחים", נאתר בוודאי ביטויים ספציפיים כגון "משלוחי פרחים", "זרי פרחים", "סידורי פרחים לחתונה", "זרים מתוקים" וכדומה. מתוך תוצאותיו של מחקר מילות המפתח, נגזור את האופן שבו נבנה את האתר. ביטויים נפוצים ומשמעותיים יוצבו בחזית, וביטויים צדדיים יותר יגיעו אל עמודי המשנה. אחד הפרמטרים החשובים ביותר מבחינת האלגוריתם של גוגל בפילוח דפי תוצאות החיפוש טמון בסדר של האתר ובמבנה שלו. אי לכך, הקמת אתר חייבת להיות על בסיס עץ אתר מסודר עם מבנה לוגי הגיוני וברור. כמו כן, במהלך בניית אתר אינטרנט חשוב להתאים אלמנטים שונים בתוך הקוד אשר יאפשרו לעכבישים של גוגל לסרוק את הדומיין ולדרג אותו. למשל, הטמעת מפת אתר מסודרת ודאגה לאינדוקס.

 

בניית אתר נכון מבחינת הגולשים

גולשי האינטרנט הם בסופו של היום הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. ישנם מספר דגשים אשר חשוב לשים אליהם לב בעת בניית אתר אינטרנט. למשל, עלינו לדעת כיצד לבנות את האתר באופן כזה שהגולש שנכנס אליו יגיע בתוך שתיים-שלוש הקלקות אל דף היעד ממנו הוא יוצר קשר עם בעל האתר. מחקרים שנערכו בתחום הצביעו לא אחת על כך שגולשים מחפשים מידע במהירות ולא מבזבזים יותר מ-5 עד 7 שניות בדף הבית. אי לכך, בניית אתר נכונה חייבת להתייחס לגולשים ולהניע אותם לפעולה.

כמו כן, אחד הפרמטרים החשובים מבחינת דירוגו של אתר על גבי תוצאות החיפוש הוא אחוזי נטישה. דהיינו, שיעור היחס שבין הגולשים שנכנסים לאתר ויוצאים ממנו מיד, לבין הגולשים אשר נכנסים לאתר ומתחילים לגלוש בו. ככל שאחוזי הנטישה של האתר נמוכים יותר, כך מנועי החיפוש יודעים להעריך אותו בהתאם.

בנוסף, בניית אתר אינטרנט עבור הגולשים חייבת להיות מבוססת על עיצוב ממשק משתמש גרפי ברמה גבוהה. זאת, על בסיס התחקות אחר הרגלי הגלישה של הלקוחות האיכותיים ביותר. בניית אתר נכון לגוגל מבחינת הגולשים צריכה לבוא לידי ביטוי גם במהירות טעינה ובטכניקות שונות כגון סרטונים, תכנים וויראליים, מנועי חיפוש פנימיים, דפי נחיתה אפקטיביים וכדומה.

 

בניית אתר נכון מבחינת בעל האתר

בניית אתר נכון לגוגל היא משימה אשר דורשת גם התייחסות אל בעל האתר. לדוגמה, עלינו לדאוג לכך שבעל האתר יוכל לתפעל את האתר ברמה השוטפת מבחינת הוספת תכנים, שינויים ויזואליים, עדכון שירותים, עדכון מוצרים וכדומה. האתר צריך להיות ידידותי למשתמש ומומלץ להקימו אותו על בסיס מערכת של קוד פתוח (המאפשרת דינמיות תמידית מבחינת עיצובים ופיצ'רים שונים). כמו כן, בעל האתר צריך להיות מסוגל לקבל מידע מהאתר אודות ביצועיו השונים והרגלי הגלישה של הלקוחות שמגיעים אליו. אי לכך, בניית אתר צריכה לחבר את האתר לכלים אנליטיים המאפשרים ניטור קונסיסטנטי של הנתונים הרלבנטיים. לדוגמה, מהם הדפים הבעייתיים, מאין מגיעות ההמרות הטובות ביותר וכדומה.

 

לסיכום,

בניית אתר נכון לגוגל היא משימה אשר יש להניח אך ורק בידיהם של מקצוענים המכירים היטב את התחום. בחברת BooYa, צברנו ניסיון עשיר בבניית אתרי אינטרנט לעסקים וארגונים בשלל גדלים. תהליך הבנייה הייחודי של BooYa מבוסס על התייחסות קפדנית לכל אחד מקודקודיו של משולש הזהב. אנחנו בוחנים לעומק את כל אחת מהצלעות של המשולש ומבקשים להגיע לאיזון מושלם שיהפוך את האתר למנוע צמיחה עסקי.

חשוב להדגיש, כל תהליך הבנייה לטובת גוגל מבוסס בראש ובראשונה על קידום אתרים. על מנת שקידום האתר יהיה תהליך אפקטיבי עם תוצאות בשטח, יש להקפיד על האלמנטים השונים לטובת הקידום כבר בתהליך הבנייה ועוד טרם העלייה לאוויר.